Plan dnia

Dzień dobry! 🙂

Mówimy sobie “dzień dobry!”, rozbieramy się w szatni, wchodzimy do sal, rozmawiamy, bawimy się zabawkami, oglądamy książki, rysujemy, uczestniczymy w grach stolikowych i zabawach dydaktycznych, bierzemy udział w ćwiczeniach porannych i zabawach ruchowych.

Śniadanie

Pierwszym posiłkiem jest śniadanie, które dostarcza dzieciom energii do zabawy i nauki. Staramy się, aby nasze śniadania były zdrowe, pyszne i aby pięknie wyglądały. Podajemy dzieciom chleb razowy, mieszany, wędlinę, sery białe i żółte, jogurty naturalne, różne pasty, twarożki, kawę zbożową, kakao, herbatki owocowe oraz warzywa na kanapkach i do pochrupania.

Zajęcia i zabawy

Po śniadaniu bierzemy udział w zajęciach z języka angielskiego, w zajęciach dydaktycznych (słuchamy opowiadań, wierszy, układamy historyjki obrazkowe, uczestniczymy w zajęciach z zakresu pojęć matematycznych, ćwiczeniach ortofonicznych itp.). Uczestniczymy w rytmice, tańcach, logopedii, karate, bierzemy udział w przedstawieniach teatralnych, koncertach muzycznych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wychodzimy też na plac zabaw.

Zabawy na świeżym powietrzu

Przygotowujemy się do wyjścia do ogrodu. Spędzamy czas na świeżym powietrzu korzystając z aktywności związanych z porą roku (spacerujemy, wspinamy się, huśtamy się, zjeżdżamy na zjeżdżalni, kręcimy się na karuzeli, bawimy się w domku drewnianym, jeździmy na rowerkach, hulajnogach, rzucamy piłką do kosza, rysujemy kredą na tablicy itp.). Wracamy z ogrodu do przedszkola.

Czas na obiad

Po przyjściu z ogrodu i toalecie przygotowujemy się do pysznego obiadu przygotowanego przez firmę cateringową.

Odpoczynek

Odpoczywamy po obiedzie, słuchamy bajek czytanych przez nauczycielki, słuchamy muzyki klasycznej lub relaksacyjnej.

Podwieczorek

Podwieczorek w naszym planie dnia jest bardzo wyczekiwany przez dzieci i jest to doskonała okazja, by dziecko zjadło owoce sezonowe, które zawierają w sobie naturalny cukier. Co jakiś czas przygotowaniem deserów zajmują się same dzieci, co pozwala na samodzielność w dokonywaniu wyboru, pobudza kreatywność i budzi zainteresowanie jedzeniem.

Po podwieczorku pracujemy i bawimy się

Pracujemy indywidualnie lub grupowo, gramy w gry, bawimy się według własnych pomysłów w salach lub w ogrodzie.

Kolacja

Ostatnim posiłkiem jest kolacja, jemy pyszne kanapki przygotowane przez nasze panie, bawimy się indywidualnie, gramy w gry planszowe, rysujemy, układamy puzzle czekamy na rodziców.

Czekamy na rodziców

Bawimy się indywidualnie, czekamy na rodziców (opiekunów), mówimy sobie “do widzenia, do jutra!”.