O nas

Bajkowe Przedszkole

Witamy wszystkich w Bajkowym Przedszkolu!

Bajkowe Przedszkole jest pierwszą niepubliczną placówką założoną w 2002 roku w podwarszawskim Raszynie. Działamy na podstawie Wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Gminy Raszyn.

Jesteśmy kameralnym przedszkolem, przyjaznym dzieciom, rodzicom oraz pracownikom. Zapraszamy wszystkich w godzinach od 7.00 do 18.00 od września do czerwca. W lipcu i sierpniu działamy w godzinach 7.30 do 17.30 z wyłączeniem dwutygodniowej przerwy wakacyjnej.

Całość terenu jest ogrodzona i przystosowana do prowadzenia działalności przedszkolnej. Wszystkie zabawki znajdujące się w przedszkolu posiadają wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Mamy do zaoferowania Państwa pociechom przestronne, jasne sale zajęciowe oraz specjalnie zaadoptowany do potrzeb dzieci ogród, który zapewnia maluchom dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Stwarzamy warunki pełnego rozwoju dla każdego dziecka.

Grupy wiekowe w naszym przedszkolu:

Dzieci uczęszczające do naszej placówki są podzielone na grupy:

 • Grupa młodsza “SKRZATY”,
 • Grupa starsza ”ELFY”, w tym tzw. „zerówka”.

W każdej grupie pracuje nauczycielka i pomoc pedagogiczna.

Codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego na trzech poziomach zaawansowania.

W ramach opłaty podstawowej zapewniamy:

 • wykwalifikowany personel pedagogiczny,
 • małe grupy wiekowe,
 • program nauczania zgodny z aktualną podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej,
 • język angielski 5 x w tygodniu
 • rytmika 2x w tygodniu
 • zajęcia sportowe np. karate 2x w tygodniu
 • integracja sensoryczna 1 x w tygodniu
 • zajęcia plastyczno-techniczne
 • 4 posiłki dziennie
 • możliwość diet
 • stałą opiekę psychologa
 • teatrzyki
 • koncerty muzyczne
 • spotkania z ciekawymi ludźmi
 • wycieczki
 • imprezy i prezenty dla dzieci
 • gry i zabawy w naszym „bajkowym ogrodzie” profesjonalnie wyposażonym w odpowiedni sprzęt
 • przedszkole czynne 12 miesięcy w roku (oprócz dwutygodniowej przerwy wakacyjnej )

Dyrektor placówki

Anna Szklarzewska

Jestem założycielką i dyrektorką Bajkowego Przedszkola, prowadzę placówkę razem z mężem Janem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Pedagogika o specjalności Wychowanie Przedszkolne. Ukończyłam 2-letnie Studium Wychowania Przedszkolnego w Warszawie. Ukończyłam Zarządzanie Oświatą.

Od zawsze pracuję w zawodzie jako nauczyciel i dyrektor w warszawskich przedszkolach publicznych i przedszkolach. Od 1999 roku byłam dyrektorką przedszkola niepublicznego w Warszawie, a od 2002 roku jestem dyrektorką Bajkowego Przedszkola w Raszynie.

Moim marzeniem było założenie przedszkola przyjaznego dzieciom, gdzie każdy maluch chętnie przekraczałby próg przedszkola i nie chciał z niego wychodzić; przedszkola z małymi grupami i profesjonalną kadrą, gdzie każde dziecko czułoby się wysłuchane i czuło zaopiekowane.

Bajkowe Przedszkole, które stworzyłam ma bogatą ofertę zajęć, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zdolności, pasje, pogłębiać zainteresowania pod okiem mądrych nauczycieli.

Dzieci zawsze były bliskie memu sercu. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dorosłych dzieci i babcią trójki wnucząt.

Zapraszam do naszego Bajkowego Przedszkola!

Wyspecjalizowany

Nasz zespół

mgr Justyna Rodzoch

Uniwersytet Warszawski kierunek: Edukacja wczesnoszkolna. Kolegium Nauczycielskie w Warszawie – Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, 11 lat pracy w Bajkowym Przedszkolu, mama trójki dzieci.

mgr Milena Karbowniczek

Akademia Pedagogiczna im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunek: Rewalidacja z terapią pedagogiczną. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunek: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Akademia Pedagogiki Specjalnej kierunek: Logopedia i Pragmatyka Komunikacyjna. 10 lat pracy w Bajkowym Przedszkolu, nauczyciel i logopeda, mama dwójki dzieci.

mgr Joanna Jeżak

Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy, kierunek: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Wyższa Szkoła Komunikowania Politologii i Stosunków Międzynarodowych, kierunek: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Staż pracy: 5 lat w Bajkowym Przedszkolu. Mama jednego dziecka.

mgr Agata Zaraś

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy, kierunek: Pedagogika, specjalność: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Staż pracy 1 rok w Bajkowym Przedszkolu.

Sylwia Mętlak

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, kierunek: Praca socjalna-praca z dzieckiem i rodziną, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Staż pracy 3 lata w tym 1 rok w Bajkowym Przedszkolu.

mgr Urszula Moszczyńska

Psycholog, z trzydziestoletnim stażem pracy w warszawskich poradniach. Wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19 Warszawa-Natolin. Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Realizator ” Szkoły dla rodziców i wychowawców”, ” Rodzeństwa bez Rywalizacji”. Certyfikowany instruktor programu “Golden Five “. Ukończyła studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością psychologii klinicznej stosowanej. Mama trójki dzieci.

Leć na górę